Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 9 lipca 2013 r., sygn. II FSK 2312/11
Analiza rodzajów przychodów, wymienionych w art. 12 ust. 1 u.p.d.o.p. prowadzi do wniosku, że przychód to definitywne przysporzenie majątkowe. Źródłem przychodu może być w związku z tym odpłatne zbycie rzeczy, czyli takie, w wyniku którego po stronie podatnika powstanie przysporzenie.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jacek Brolik, Sędziowie NSA Anna Dumas (sprawozdawca), Tomasz Kolanowski, Protokolant Barbara Mróz, po rozpoznaniu w dniu 9 lipca 2013 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego z upoważnienia Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 9 czerwca 2011 r. sygn. akt I SA/Po 220/11 w sprawie ze skargi I. spółki z o.o. z siedzibą w P. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 30 listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego z upoważnienia Ministra Finansów na rzecz I. spółki z o.o. z siedzibą w P. kwotę 240 (słownie: dwieście czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego. [pic]
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 9 czerwca 2011 r., sygn. akt I SA/Po 220/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił zaskarżoną przez I. sp. z o.o. z siedzibą w P. (dalej jako Spółka) interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 30 listopada 2010 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.
W uzasadnieniu zaskarżonego orzeczenia wskazano, że wnioskiem z dnia 26 sierpnia 2010 r. Spółka wystąpiła do Ministra Finansów o wydawanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, przedstawiając następujący opis zdarzenia przyszłego:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right