Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 1 lutego 2012 r., sygn. I FSK 551/11

Przepis art. 135 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ma zastosowanie gdy Sąd stosując przewidziane ustawą środki w stosunku do zaskarżonego aktu, dostrzeże możliwość końcowego załatwienia sprawy poprzez wzruszenie także innych aktów wydanych w granicach sprawy.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Zając (sprawozdawca), Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia NSA Arkadiusz Cudak, Protokolant Katarzyna Nowik, po rozpoznaniu w dniu 19 stycznia 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej P. S. A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 9 listopada 2010 r. sygn. akt I SA/Po 647/10 w sprawie ze skargi P. S. A. w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 11 maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 9 listopada 2010 r., sygn. akt I SA/Po 647/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę "P." S.A. w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 11 maja 2010 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.

W dniu 4 lutego 2010 r. Spółka Akcyjna "P." (zwana dalej skrócie "Spółką") zwróciła się, na podstawie art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j.: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) o wydawanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług. We wniosku tym wskazała, że jest częścią międzynarodowej grupy budowlano-inżynieryjnej, świadczącej usługi budowlano-montażowe, dostarczającej kompleksowe, zintegrowane systemy urządzeń, m.in. podmiotom z branży chemicznej, petrochemicznej, energetyki, budownictwa oraz infrastruktury. Ze względu na fakt dysponowania odpowiednim potencjałem finansowym, ludzkim i sprzętem, jak również posiadanie odpowiedniego doświadczenia wraz z innymi podmiotami zawarła w dniu 7 maja 2007 r. umowę konsorcjum, w celu określenia zasad współpracy dotyczącej przedstawienia wspólnej oferty na realizację "Budowy części napowierzchniowej Podziemnego Magazynu Gazu (PMG) W. etap 3,5 mid nm3 podetap 1,2 mid nm3", a w przypadku wybrania przez "B". S.A. oferty przedstawionej przez strony umowy konsorcjum - określenie zasad współpracy w zakresie wykonania i realizacji zamówienia, w ramach umowy na jego wykonanie. W dniu 7 maja 2007 r. zawarta została również umowa ramowa pomiędzy konsorcjantami dotycząca wskazanej budowy. W mowie tej określono podział robót przewidzianych do wykonania przez poszczególne strony konsorcjum. Zgodnie z tym załącznikiem, "T." będzie odpowiedzialny za:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00