Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 29 kwietnia 2011 r., sygn. I FSK 521/10
Skoro art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT z 1993 r., mówi o "wartości sprzedaży", a nie o "wartości sprzedaży opodatkowanej", to wartość ta obejmuje także sprzedaż usług objętych zwolnieniem. W konsekwencji należy przyjąć, że jedynie wartość importu towarów nie jest wliczana do obrotu dla potrzeb określenia limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług. Natomiast okoliczność zwolnienia przedmiotowego sprzedaży określonych towarów bądź świadczenia określonych usług nie ma znaczenia dla obliczenia tego limitu obrotu.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Adam Bącal, Sędzia NSA Arkadiusz Cudak (sprawozdawca), Sędzia WSA (del.) Izabela Najda-Ossowska, Protokolant Dariusz Rosiak, po rozpoznaniu w dniu 29 kwietnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej J. F. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 4 września 2009 r. sygn. akt III SA/Gl 192/09 w sprawie ze skargi J. F. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 12 grudnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 4 września 2009 r., sygn. akt III SA/Gl 192/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę J. F. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 12 grudnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług.
W uzasadnieniu wyroku Sąd I instancji podał, że powołaną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej w K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z 29 września 2008 r. nr [...] określającą zobowiązanie w podatku od towarów i usług za grudzień 2002 r. w kwocie 37,00 zł.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right