Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 kwietnia 2010 r., sygn. I OSK 1232/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Irena Kamińska (spr.) Sędziowie NSA Leszek Leszczyński Jerzy Stankowski Protokolant Tomasz Zieliński po rozpoznaniu w dniu 20 kwietnia 2010 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej J. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 1 kwietnia 2009 r. sygn. akt III SA/Kr 656/08 w sprawie ze skargi J. M. na decyzję Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia (...) kwietnia 2008 r. nr (...) w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia (...) kwietnia 2009 r. sygn. akt III SA/Kr 656/08, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę J. M. na decyzję Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia (...) kwietnia 2008 r. nr (...) , w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego.

W uzasadnieniu wyroku Sąd pierwszej instancji wskazał, iż Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie decyzją z dnia (...) kwietnia 2008 r. nr (...) , wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) i art. 95 ust. 3 pkt 3 i ust. 4, art. 97 ust. 5 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania J. M. , utrzymał w mocy decyzję nr (...) z (...) października 2007 r. Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego przy ul. (...) w Krakowie.

Wydanie powyższych decyzji poprzedzone zostało następującymi ustaleniami prawnymi i faktycznymi:

Decyzją przydziału z dnia (...) października 1964 r. Zastępcy Kwatermistrza KWMO w Krakowie powyższy lokal został przydzielony T. M. . Do zamieszkania w lokalu zostali wskazani żona J. M. A.M W. M. i I. M. i skarżący J. M. . W dniu 5 listopada 1992 r. T. M. zmarł. 16 listopada 1992 r. J. M. zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie o przekazanie zajmowanego lokalu mieszkalnego do Urzędu Miasta Krakowa (lokal znajduje się w budynku stanowiącym własność Gminy Kraków) ze wskazaniem jego jako głównego najemcy. Wniosek został rozpatrzony negatywnie z uwagi na brak uprawnień wnioskodawcy do jakichkolwiek świadczeń z resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. 24 września 2007 r. Komendant Miejski Policji w Krakowie wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie opróżnienia lokalu mieszkalnego przez J. M. , poprzedzając fakt ten postępowaniem wyjaśniającym i ustaleniami, że skarżący nie jest osobą posiadającą uprawnienia do policyjnej renty rodzinnej, nie jest też funkcjonariuszem Policji i nie pobiera emerytury lub renty policyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00