Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 stycznia 2009 r., sygn. I OSK 162/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Paweł Tarno, Sędzia NSA Izabella Kulig - Maciszewska (spr.), Sędzia WSA del. do NSA Arkadiusz Despot - Mładanowicz, Protokolant Kamil Wertyński, po rozpoznaniu w dniu 22 stycznia 2009 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej C. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 26 września 2007 r. sygn. akt III SA/Łd 473/06 w sprawie ze skargi C. S. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z dnia [...] lipca 2006 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, wyrokiem z dnia 26 września 2007 r. sygn. akt III SA/Łd 473/06, oddalił skargę C. S. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z dnia [...] lipca 2006 r. nr [...], w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej.

Wyrok ten zapadł w następujących okolicznościach sprawy:

Orzeczeniem z dnia [...] lutego 2006 r. Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim wymierzył nadkomisarzowi C. S. karę dyscyplinarną wyznaczenia na niższe stanowisko służbowe. Następnie orzeczeniem z dnia [...] marca 2006 r. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi uchylił zaskarżone orzeczenie w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Ponownym orzeczeniem z dnia [...] czerwca 2006 r. Komendant Powiatowy Policji w Opocznie wymierzył nadkomisarzowi C. S. karę dyscyplinarną wyznaczenia na niższe stanowisko służbowe.

Komendant Powiatowy Policji w Opocznie wskazał, iż C. S. został obwiniony o to, że w dniu 30 lipca 2005 r. w sposób nienależyty przyjął służbę oficera dyżurnego KMP i nie zapoznał się z wydarzeniami, jakie miały miejsce od zakończenia poprzedniej służby, a następnie nie dokonał stosownych sprawdzeń i udzielił błędnej informacji dziennikarzowi TVP [...] o stanie poszukiwań zaginionego M. S., przez co opóźnił emisję programu o poszukiwaniach w środkach masowego przekazu, naruszając obowiązki służbowe określone w pkt 6a i pkt 31 indywidualnego zakresu czynności oraz § 13 ust. 1 Zarządzenia nr 21 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 maja 1993 r. w sprawie funkcjonowania organizacji hierarchicznej w Policji, a w konsekwencji dyscyplinę służbową określoną w art. 132 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00