Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 30 czerwca 2009 r., sygn. I GSK 594/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba (spr.) Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia NSA Maria Lorych-Olszanowska Protokolant Magdalena Rosik po rozpoznaniu w dniu 30 czerwca 2009 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T. K. - F. H. A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. W. z dnia 29 listopada 2007 r. sygn. akt I SA/Go 2268/05 w sprawie ze skargi P. S. M. C. H. W. S.A. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w R. z dnia [...] września 2005 r. nr [...] w przedmiocie wznowienia postępowania w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w G. W. wyrokiem z dnia 29 listopada 2007 r. o sygn. akt I SA/Go 2268/05 oddalił skargę P. S. M. C. H. W. S.A. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w R. z dnia [...] września 2005 r., nr [...], w przedmiocie wznowienia postępowania w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy.

W dniu [...] czerwca 2003 r., na podstawie dokumentu SAD nr [...], P. S. M.C. H. W. S.A. w W., działając z upoważnienia T. K. dokonało zgłoszenia celnego uzupełniającego koców akrylowych, które objęto procedurą dopuszczenia do obrotu w procedurze uproszczonej. W zgłoszeniu zadeklarowano stawkę celną w wysokości 18 %.

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2003 r. Naczelnik Urzędu Celnego w Ś. uznał za nieprawidłowe powyższe zgłoszenie celne w zakresie wartości celnej oraz kwoty długu celnego i dokonał ich ponownego naliczenia.

Decyzją z dnia [...] stycznia 2004 r., nr [...], Naczelnik Urzędu Celnego w Ś. ustalił zobowiązanie w podatku VAT od importu towaru objętego powyższym zgłoszeniem.

We wrześniu 2003 r. organ celny przesłał przedstawione przez stronę świadectwo pochodzenia do Biura do Spraw Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej do weryfikacji. Po zbadaniu autentyczności świadectwa w/w Biuro (Z. Kontrola Wwozu i Wywozu) pismem z dnia [...] października 2003 r. poinformowało, iż przedłożone świadectwo zostało sfałszowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00