Wyrok NSA z dnia 6 listopada 2007 r., sygn. II OSK 1431/06
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Roman Hauser ( spr. ) Sędziowie sędzia NSA Jacek Hyla sędzia NSA Anna Łuczaj Protokolant Renata Sapieha po rozpoznaniu w dniu 6 listopada 2007 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej K. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 30 maja 2006 r. sygn. akt II SA/Bd 221/06 w sprawie ze skargi K. P. na decyzję [...] Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w B. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie cofnięcia uznania zakładu za zatwierdzony i zmiany jego zakwalifikowania oddala skargę kasacyjną.
UZASADNIENIE
Wyrokiem z dnia 30 maja 2006 r. (sygn. akt II SA/Bd 221/06) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił skargę K. P. na decyzję [...] Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w B. z dnia [...] (nr [...]) w przedmiocie cofnięcia uznania zakładu za zatwierdzony do handlu i zmiany jego zakwalifikowania, stwierdzając, że zaskarżona w postępowaniu sądowoadministracyjnym decyzja nie pozostaje w sprzeczności z obowiązującym prawem a jej wydanie było uzasadnione.
Z akt sprawy wynika, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ż. decyzją z dnia [...] (nr [...]), na podstawie przepisów art. 12 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o wymaganiach weterynaryjnych dla produktów pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. Nr 33, poz. 288 z późń. zm.) oraz art. 48 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia (Dz. U. Nr 63, poz. 634 z późń. zm.) oraz przy uwzględnieniu wyników kontroli z dnia [...] października 2005 r. , cofnął uznanie zakładu "Firma Produkcyjno Handlowa K. P., J. B., weterynaryjny numer identyfikacyjny [...]" za zatwierdzony do handlu decyzją z dnia [...] (nr [...]).
Jednocześnie organ I instancji w powołanej decyzji orzekł o zakwalifikowaniu zakładu na rynek krajowy, utrzymaniu weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego, dopuszczeniu zakładu do prowadzenia produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego oraz określił rodzaj produkcji i wielkość produkcji jako ubój trzody chlewnej do 20 jednostek na tydzień.