Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 marca 2007 r., sygn. II FSK 445/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Rypina, Sędziowie NSA Bogusław Dauter, del. WSA Dariusz Dudra (sprawozdawca), Protokolant Barbara Mróz, po rozpoznaniu w dniu 22 marca 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Bogusława O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 29 grudnia 2005 r. sygn. akt I SA/Kr 1269/04 w sprawie ze skargi Bogusława O. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 30 czerwca 2004 r. (...) w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2000 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Bogusława O. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w K. kwotę 1.800 (jeden tysiąc osiemset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 29 grudnia 2005 r. /I SA/Kr 1269/04/ Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Bogusława O. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 30 czerwca 2004 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2000 r.

Z przyjętego przez Sąd stanu sprawy wynikało, że skarżący jest zatrudniony w firmie "Q." S.A. od dnia 1 kwietnia 1997 r., z tym że z dniem 14 września 2000 r. powołany został na stanowisko członka zarządu tej Spółki. Umowa o pracę nie zawierała szczegółowych uregulowań dotyczących zakazu konkurencji, zobowiązując jedynie do zachowania w tajemnicy wszystkich okoliczności, o których informacja z natury rzeczy nie jest przeznaczona dla osób trzecich. W szczególności odnosiło się to do zachowania tajemnicy służbowej i handlowej, a nadto uzyskania zgody Rady Nadzorczej w przypadku przyjmowania członkostwa w radach nadzorczych, komitetach doradczych i obejmowania innych podobnych mandatów.

Do kwestii działalności konkurencyjnej odnosiły się ponadto:

- umowa z dnia 14 września 2000 r. o zakazie prowadzenia działalności konkurencyjnej zawarta pomiędzy "Q." S.A. a "D." Sp. z o.o., jako akcjonariuszem większościowym firmy Quantum, reprezentującym interesy spółki holdingowej "D." A.G. w Hofhein /RFN/. Celem wspomnianej umowy było zabezpieczenie interesów "D." A.G. w "Q." S.A., poprzez wykluczenie działalności konkurencyjnej w stosunku do tej firmy ze strony kluczowych pracowników;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00