Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 4 czerwca 2002 r., sygn. II SA 3867/01

Jeżeli na bazie majątkowo-organizacyjnej byłego przedsiębiorcy utworzono, w wyniku jego podziału, dwóch lub więcej przedsiębiorców, wyposażonych przez organ założycielski w prawo używania znaku towarowego byłego przedsiębiorcy, stanowiącego jednocześnie element nazwy tych przedsiębiorców, rejestracja tego znaku towarowego na rzecz jednego z przedsiębiorców narusza art. 8 pkt 1 i pkt 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych /Dz.U. nr 5 poz. 17 ze zm./.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa CNOS w P. na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia 4 sierpnia 1999 r., (...) w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji znaku towarowego - oddala skargę.


UZASADNIENIE

Decyzją Urzędu Patentowego RP z dnia 19 maja 1995 r. (...) zarejestrowano pod numerem 85197, z pierwszeństwem od dnia 9 lipca 1993 r., na rzecz Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w P., zwanego dalej /skarżącym/, znak towarowy słowno-graficzny. Znak ten ma postać rysunku dwóch marchewek w podwójnym okręgu z napisem CNOS. Znak został zarejestrowany z przeznaczeniem do oznaczania materiału siewnego kwalifikowanego, warunkowo kwalifikowanego, sprawdzonego oraz materiału szkółkarskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00