Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 2 marca 1999 r., sygn. V SA 1236/98

1. Ujawnienie nowych okoliczności faktycznych stanowi samoistną podstawę wznowienia postępowania, która w stanie faktycznym sprawy uzasadniała wznowienie postępowania na podstawie art. 145 par. 1 pkt 5 Kpa.

2. Koszty magazynowania, telefonów i przygotowania dokumentacji stanowią po stronie eksportera przychód z odsprzedaży przedmiotowego towaru i podlegają one doliczeniu zgodnie z art. 30c ust. 4 ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. - Prawo celne /Dz.U. 1994 nr 71 poz. 312 ze zm./.

 

Naczelny Sąd Administracyjny, po rozpoznaniu sprawy ze skargi Firmy A. Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego w S. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z 27 kwietnia 1998 r. w przedmiocie określenia wartości celnej i wymiaru cła - oddalił skargę.


UZASADNIENIE

6 września 1995 r. Dyrektor Urzędu Celnego w W. dokonał odprawy celnej butów sprowadzonych z Korei przez Firmę A. w S. W decyzji zawartej w dokumencie SAD (...) dopuszczono do obrotu na polskim obszarze celnym partię butów i dokonano wymiaru cła od wartości celnej zadeklarowanej przez Stronę w deklaracji wartości celnej /w kwocie 2.430 USD/, zgodnie z fakturą dostawcy koreańskiego dołączoną do zgłoszenia celnego. W dokumencie SAD Strona zadeklarowała, że dostawa odbyła się na warunkach CIF, co wskazuje, że koszty transportu, magazynowania i ubezpieczenia zostały wliczone w cenę towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00