Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2005-10-13

Jak płacić podatek VAT od sprzedaży leków refundowanych

Firma CITO to firma dwóch osób - wspólników (po 50% udziału) zarejestrowana jako spółka cywilna (PIT-5L - dla każdego ze wspólników). Jest to apteka całodobowa. Chciałabym się upewnić, czy dobrze jest rozliczany podatek dochodowy i VAT pod kątem refundacji za leki, otrzymywanej dwa razy w miesiącu „z poślizgiem” dwutygodniowym od końca okresu rozliczeniowego.

PROBLEM
Jeżeli chodzi o podatek dochodowy, to obrót w części dotyczącej refundacji za dany miesiąc księguję: Wn - „Inne rozrachunki - Narodowy Fundusz Zdrowia”, Ma - „Rozliczenia międzyokresowe przychodów - Refundacja”.
W momencie wpływu na rachunek bankowy refundacji za okres wcześniejszy księguję: Wn - „Rachunek bankowy”, Ma - „Inne rozrachunki - Narodowy Fundusz Zdrowia” oraz na PK Wn - „Rozliczenia międzyokresowe przychodów - Refundacja”, Ma - „Pozostałe przychody operacyjne - Refundacja”.
A więc w momencie zapłaty następuje przychód ze sprzedaży w części refundowanej z NFZ.
Natomiast VAT rozliczam wg zestawienia z kas fiskalnych za dany miesiąc niezależnie od tego, czy refundacja jest zapłacona, czy nie. Mam nadzieję, że rozliczam oba podatki prawidłowo.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00