Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-08-07

Badania lekarskie po długotrwałej chorobie pracownika

Pracownicy, którzy wracają do pracy po długotrwałej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, podlegają kontrolnym badaniom lekarskim. Są to badania dodatkowe, przeprowadzane niezależnie od badań wstępnych i okresowych.

Andrzej Jaroszewski

Obowiązek zorganizowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami ciąży na pracodawcy na podstawie art. 229 k.p. Przepis ten - oprócz badań wstępnych i okresowych - przewiduje przeprowadzanie kontrolnych badań lekarskich. Pracownik podlega takim badaniom w razie spowodowanej chorobą niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni.

PRZYKŁAD

Małgorzata W. jest zatrudniona w Przedsiębiorstwie Handlowym „Glob”. W związku z chorobą kręgosłupa od 5 czerwca 2007 r. znajdowała się na zwolnieniu lekarskim, a od 13 czerwca przebywała w szpitalu. Janina W. wróciła do pracy 25 lipca. Ze względu na to, że jej niezdolność do pracy z powodu choroby trwała ponad 30 dni, pracodawca skierował ją na kontrolne badania lekarskie w celu ustalenia, czy jest zdolna do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.

Badania dodatkowe

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00