comment
Artykuł
Data publikacji: 2004-10-04
Kursy i szkolenia dla pracowników
Jakie świadczenia przysługują pracownikowi podejmującemu szkolenie? Czy wydatki poniesione w tym celu przez pracodawcę zawsze mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Czy świadczenia takie są dla pracownika przychodem ze stosunku pracy?
Lidia Zagórska
Ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest obowiązkiem pracodawcy wynikającym z art. 17 i art. 94 kodeksu pracy. Zasady i warunki, na jakich powinno odbywać się podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, zostały określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz.U. Nr 103, poz. 472 z późn.zm.).
Za podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych w rozumieniu rozporządzenia uważa się kształcenie w szkołach dla dorosłych i szkołach wyższych oraz kształcenie, dokształcanie, a także doskonalenie w formach pozaszkolnych. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego może odbywać się w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym, samokształcenia kierowanego, eksternistycznym lub w systemie mieszanym.
Pozostało 89% treści
Chcesz uzyskać dostęp? Skorzystaj z bezpłatnego abonamentu
Zobacz także
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
Książka