Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2003-09-15

Opodatkowanie przychodów ze źródeł nieujawnionych - praktyczne przykłady

Kiedy przychód może zostać uznany za pochodzący z nieujawnionego źródła i jakie są tego konsekwencje?

Renata Fleszar
Masz wątpliwości, napisz:
prawo.autorzy@infor.pl
Wysokość przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych ustala się na podstawie poniesionych przez podatnika w roku podatkowym wydatków i wartości zgromadzonego w tym roku mienia, jeśli wydatki te i wartości nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym w roku podatkowym oraz w latach poprzednich, pochodzącym z przychodów opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania (art. 20 ust. 3 ustawy o p.d.o.f.).
Dochody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach przychodu lub pochodzące z nieujawnionych źródeł opodatkowuje się w formie ryczałtu, w wysokości 75 proc. dochodu (art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy o p.d.o.f.).
W sytuacji gdy organ skarbowy stwierdzi, że podatnik w danym roku podatkowym otrzymał przychody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych przez niego źródłach przychodu lub pochodzące ze źródeł nieujawnionych, do obowiązków podatnika należy wykazanie wszelkimi dostępnymi dowodami, że wydatki te znajdują pokrycie we wskazanym przez niego źródle przychodów lub posiadanych zasobach finansowych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00