Opis stanowiska pracy będącego wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej
Opublikowano:
Zarządzenie Nr 1 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2011 r. w sprawie zasad dokonywania opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej (M.P. Nr 5, poz. 61 ostatnia zmiana: M.P. 2015 poz. 724).
Wersja obowiązująca do 29.08.2015 r.
Opis stanowiska pracy sporządza się dla każdego stanowiska w służbie cywilnej. W opisie wskazuje się realizowane zadania, wymagane kompetencje, kwalifikacje i zakres odpowiedzialności. Opis stanowiska niebędącego wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej jest określony w załączniku nr 1 do zarządzenia. Za jego sporządzenie odpowiada reprezentujący pracodawcę.
Projekt opisu stanowiska pracy przygotowuje kierownik danej komórki organizacyjnej, a następnie przekazuje go do kadr – do zatwierdzenia przez osobę, która reprezentuje pracodawcę. Osoba ta odpowiada za zapoznanie pracownika zatrudnionego na stanowisku z zatwierdzonym opisem tego stanowiska.
Osoba reprezentująca pracodawcę zatwierdza opis po zasięgnięciu opinii:
- osoby merytorycznie nadzorującej dane stanowisko pracy,
- osoby kierującej komórką organizacyjną.
Opis stanowiska pracy będący wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
Wyższymi stanowiskami w służbie cywilnej są stanowiska:
- dyrektora generalnego urzędu,
- kierującego departamentem lub komórką równorzędną w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, urzędzie ministra, urzędzie obsługującym przewodniczącego komitetu wchodzącego w skład rady ministrów, urzędzie centralnego organu administracji rządowej oraz kierującego wydziałem oraz zastępcy tych osób,
- wojewódzkiego lekarza weterynarii i jego zastępców,
- kierującego komórką organizacyjną w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz w Biurze Nasiennictwa Leśnego a także zastępcy tych osób.