Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Waloryzacja kwot dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 10 października 2024 r., sygnatura RP.63.200.53.1.2024

Pismem z dnia 1 października 2024 r., doręczonym do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku za pośrednictwem platformy ePUAP w tożsamej dacie, zwróciła się Pani z prośbą o zajęcie stanowiska odnośnie problematyki związanej ze sposobem dokonywania waloryzacji kwot dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych.

Odnosząc się do poruszonego w niniejszym wniosku zagadnienia w pierwszej kolejności zasadnym pozostaje odwołanie się do treści art. 122 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.). Zgodnie z tym przepisem kwoty dofinansowania określone w ust. 2 i 2a, tj. kwoty dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych, podlegają waloryzacji wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, jeżeli ten wskaźnik w roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym następuje wypłata dofinansowania, wynosi co najmniej 105%. Jak wynika z kolei z ust. 4 ww. przepisu wskaźnik, o którym mowa w ust. 3, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłasza w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00