Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-10-24

nieruchomości

Parkingi po staremu

Wrzutka znosząca centralny wskaźnik miejsc postojowych zostanie usunięta z projektu nowelizacji ustawy powodziowej. Zdaniem ekspertów źle, że tam trafiła, ale jeszcze gorzej, że blokujące inwestycje przepisy nadal będą obowiązywać

 

Informację o tym, że resort rozwoju usunie z ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi wrzutkę dotyczącą budowy miejsc parkingowych, potwierdził DGP rzecznik Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

– Jest decyzja o usunięciu tych przepisów z nowelizacji ustawy powodziowej. Nie powinny się tam znaleźć – powiedział DGP Jakub Stefaniak.

Zmiana przepisów miała się sprowadzać do przywrócenia stanu sprzed 12 maja 2023 r., kiedy to weszła w życie nowelizacja ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, zwanej specustawą mieszkaniową lub lex deweloper (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 195 ze zm.). To ta nowelizacja ustanowiła centralny, wspólny wskaźnik miejsc parkingowych. Na mieszkanie w strefie śródmiejskiej przypada teraz co najmniej jedno miejsce postojowe, a poza nią – półtora miejsca. Wcześniej decyzja o tym, ile miejsc postojowych powstanie przy inwestycji, należała do samorządów. I właśnie tę regułę miała przywrócić zmiana wpisana do projektu nowelizacji ustawy powodziowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00