Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.253.2024.3.ANK

Czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

1)ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej w części dotyczącej pytania oznaczonego we wniosku nr 3 – w wyniku uwzględnienia zażalenia Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej postanowieniem z 12 sierpnia 2024 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.253.2024.2.BD, uchylił w całości postanowienie z 28 maja 2024 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.253.2024.1.ANK o odmowie wszczęcia postępowania, przekazał sprawę do ponownego rozstrzygnięcia, i

2)stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie pytania oznaczonego nr 3 jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 marca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z dnia 28 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 maja 2024 r. (wpływ 15 maja 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest Fundacją rodzinną w rozumieniu ustawy o fundacji rodzinnej, wpisaną do Rejestru Fundacji Rodzinnych.

Do Fundacji rodzinnej należą środki pieniężne w walutach obcych, które pochodzą z:

-funduszu założycielskiego, wniesionego do Fundacji rodzinnej przez fundatora lub rodzinę fundatora,

-otrzymywanych darowizn,

-otrzymywanych spadków,

-działalności gospodarczej wykonywanej przez Fundację rodzinną w zakresie określonym w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej.

Fundacja rodzinna dysponując należącymi do niej ww. środkami pieniężnymi w walucie obcej zakłada (otwiera) rachunki lokat terminowych w bankach, w walutach obcych, oraz wpłaca ww. środki pieniężne na te rachunki (tzn. zakłada lokaty bankowe) na podstawie umów rachunku lokaty terminowej z bankiem. W związku z lokowaniem przez Fundację rodzinną ww. środków pieniężnych na rachunkach lokat terminowych Fundacja rodzinna osiąga i będzie osiągać przychody z tytułu odsetek od tych lokat. W dalszej części wniosku przez lokaty należy rozumieć lokaty bankowe tworzone ze środków otrzymanych w walucie obcej przez fundację z tych czterech ww. tytułów.

Pytanie

Czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Państwa stanowisko w sprawie

Zdaniem Wnioskodawcy, otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek.

W formularzu CIT-8FR wykazywane są dochody podlegające opodatkowaniu 15% lub 25% stawką CIT. W informacji na formularzu CIT/F wykazywane są dochody z działalności gospodarczej nie podlegające zwolnieniu z opodatkowania. Informacja CIT/F stanowi załącznik do zeznania CIT-8 który fundacja rodzinna jest zobowiązana składać na ogólnych zasadach jeśli osiąga dochody z działalności gospodarczej nie zwolnione z CIT gdyż będące poza zakresem art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej.

Jak zostało to już wskazane, przychody fundacji rodzinnej z działalności niestanowiącej działalności gospodarczej są zwolnione z CIT i nie podlegają wykazaniu w zeznaniu rocznym CIT-8FR. W interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 13 lutego 2024 r. (0111-KDIB1-2.4010.630.2023.1.ANK) wskazano, że: „(…) ocena czy dana „aktywność” fundacji mieści się w katalogu zawartym w art. 5 (...) ustawy o fundacji rodzinnej, należy na wstępie ocenić, czy można ją uznać za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 3 ustawy (...) Prawo przedsiębiorców (...).

Lokowania na bankowym rachunku lokaty terminowe] środków pieniężnych w walucie polskiej lub w walutach obcych należących do fundacji rodzinnej a pochodzących z wymienionych we wniosku tytułów, tj. funduszu założycielskiego wniesionego do fundacji rodzinnej przez fundatorów, otrzymanych darowizn, spadków oraz działalności gospodarczej wykonywanej przez fundację rodzinną w zakresie określonym w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej, nie można uznać za wykonywanie działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców.”

W konsekwencji prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że otrzymane przez Wnioskodawcę odsetki od lokat nie podlegają wykazaniu w zeznaniu rocznym, CIT-8FR, Wnioskodawcy sporządzanym za rok, w którym Wnioskodawca otrzymuje odsetki. To dlatego, że nie jest to przychód z działalności gospodarczej i jednocześnie jest to dochód zwolniony z na mocy art. 6 ust 1 pkt 25 Ustawy CIT.

Również otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku nie podlega wykazaniu w zeznaniu rocznym, CIT-8FR, w szczególności w części D tego zeznania.

W żadnej pozycji formularza CIT-FR oraz formularza CIT/F takie kwoty nie podlegają wykazaniu w zeznaniu. Nabycie mienia w drodze darowizny lub spadku od fundatora oraz otrzymanie odsetek od lokat utworzonych z tego mienia nie jest wykazywane w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) w poz. 46 i poz. 48, gdyż nie jest to dochód ze „zbycia mienia — o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, z zastrzeżeniem ust. 3 ustawy o fundacji rodzinnej.

Część D formularza CIT-8FR zatytułowana została jako: INFORMACJA O WYSOKOŚCI OSIĄGNIĘTEGO DOCHODU PODLEGAJĄCEGO ZWOLNIENIU Z PODATKU DOCHODOWEGO OD OSÓB PRAWNYCH (PONIESIONEJ STRATY) W ROKU PODATKOWYM, W ZWIĄZKU Z WYKONYWANIEM DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, W ZAKRESIE OKREŚLONYM W ART. 5 USTAWY O FUNDACJI RODZINNEJ

Opis części D formularza CIT-8FR jednoznacznie wskazuje na dochód zwolniony z opodatkowania w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej, w zakresie określonym w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej. Nabycie mienia od fundatora jak zostało to już szeroko omówione jest regulowane w art. 2 UFR oraz art. 17 UFR oraz 28 ust. 2 UFR. Zgodnie z art. 17 UFR „Fundator wnosi do fundacji rodzinnej mienie na pokrycie funduszu założycielskiego o wartości określonej w statucie, nie niższej niż 100 000 zł.” Zgodnie zaś z art. 28 ust. 2 UFR „Mienie wniesione do fundacji rodzinnej w drodze darowizny albo spadku przez:

1)fundatora lub jego małżonka, zstępnych, wstępnych lub rodzeństwo - uważa się za wniesione przez fundatora;

2)inne osoby - uważa się za wniesione przez fundację rodzinną.”

Nieodpłatne otrzymanie przez Wnioskodawcę mienia od fundatora oraz otrzymanie odsetek od lokat utworzonych z tego mienia nie stanowi wykonywania przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.

Otrzymanie takich składników mienia nie jest bowiem przejawem zorganizowanej działalności zarobkowej Wnioskodawcy, ale jest wyrazem woli fundatora. Ponadto otrzymywanie mienia od fundatora należy uznać za zdarzenia incydentalne, a nie efekt wykonywania działalności w sposób ciągły. Nie sposób przyjąć, że działalnością gospodarczą otrzymywanie darowizn od fundatora lub spadków po nim. Skoro omawiane zdarzenia nie stanowią działalności gospodarczej, to:

a)przychody podlegają zwolnieniu na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT,

b)nie znajduje zastosowanie wyłącznie ze zwolnienia określone w art. 6 ust. 7 Ustawy o CIT, które to wyłączenie obejmuje tylko działalność gospodarczą fundacji rodzinnej i tylko taką, która wykracza poza dozwolony zakres działalności gospodarczej określony w art. 5 UFR.

Odsetki otrzymane przez Wnioskodawcę nie są wykazywane w poz. 62 (część D, formularza CIT-8FR). Wskazane w niniejszym wniosku odsetki od lokat:

a)nie są odsetkami od pożyczki udzielonej przez fundację rodzinną oraz

b)nabycie mienia nie nastąpiło w ramach działalności gospodarczej fundacji rodzinnej.

Ponadto poz. 62 obejmuje „udzielanie pożyczek” zatem nie obejmuje innych czynności czy zdarzeń jak m.in. otrzymanie odsetek. Udzielenie pożyczki przez fundację rodzinną a otrzymanie odsetek to zupełnie odmienne zdarzenia gospodarcze.

Z tych samych względów odsetki od lokat nie podlegają wykazaniu w poz. 50 i 52, części D, formularza CIT - 8FR. Pozycje te dotyczą „Najem, dzierżawa lub udostępnianie mienia do korzystania na innej podstawie — o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o fundacji rodzinnej.”

W przypadku zaś otrzymanego mienia od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny mienie to nie jest przychodem na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 4 Ustawy CIT i na tej podstawie prawnej również nie podlega wykazaniu w zeznaniu rocznym, CIT-8FR, w szczególności w części D tego zeznania. Ustawowe zwolnienie dochodów fundacji rodzinnych z opodatkowania nie oznacza że przysporzenia w ogóle nie będące przychodem mogą być dochodem zwolnionym. Przysporzenia takie nie będąc przychodem są wyłączone z opodatkowania na wcześniejszym etapie kształtowania podstawy opodatkowania. Dotyczy to wyłączeń z przychodów określonych w art. 12 ust. 4 Ustawy CIT. Art. 12 ust. 4 Ustawy CIT wyłącza z przychodów podatkowych przychody otrzymane na utworzenie lub powiększenie funduszu założycielskiego.

Stanowisko Wnioskodawcy jest zgodne ze stanowiskiem Dyrektora KIS. Dyrektor KIS w interpretacji dnia 23 lutego 2024 r. 0111-KDIB1-2.4010.11.2024.1.AK podsumował:

„Jak już wskazano, Fundacje rodzinne podlegają co do zasady zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 updop. Wyjątki od tej reguły zostały przewidziane w przepisach art. 6 ust. 6-9 updop, jednak nie obejmują one zdarzeń polegających na otrzymaniu mienia przez fundację rodzinną, w tym w formie darowizny. Tym samym otrzymanie przez fundację rodzinną majątku nie powoduje, po stronie fundacji rodzinnej, powstania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Zatem należy zgodzić się z Pana stanowiskiem, zgodnie z którym wniesienie przez Spółkę do Fundacji rodzinnej majątku pod tytułem darmym w postaci wierzytelności oprocentowanej niewymagalnej pożyczki nie będzie generowało przychodu po stronie Fundacji zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wobec powyższego Pana stanowisko należało uznać za prawidłowe.” Zdaniem wnioskodawcy w sprawie w której została wydana ww. interpretacja „zarówno wniesienie do Fundacji wierzytelności z tytułu oprocentowanej pożyczki jak równiej otrzymanie należności tytułem spłaty pożyczki wraz odsetkami nie powoduje powstania opodatkowanego przychodu/dochodu po stronie Fundacji. ” Pytanie wnioskodawcy w tej sprawie brzmiało: „Czy dokonanie wniesienia majątku pod tytułem darmym, w formie wierzytelności z tytułu niewymagalnej pożyczki wraz z odsetkami umownymi przez spółkę na rzecz Fundacji nie będzie generowała przychodu po stronie przyszłej Fundacji zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”)? ”

Analogiczne stanowisko co do wkładów na fundusz założycielski jest prezentowane w odniesieniu do fundacji publicznych, które prowadzą działalność gospodarczą oraz statutową np. w interpretacji z dnia 12 maja 2016 r. IBPB-1-3/4510-300/16/TS potwierdzono stanowisko zgodnie z którym: Zdaniem Wnioskodawcy, skoro wpłaty otrzymane na utworzenie funduszu założycielskiego zostały wymienione wprost w art. 12 ust. 4 pkt 4 Ustawy o CIT, jako niestanowiące przychodów podatkowych, to regulacja ta dotyczy także Fundacji, na której fundusz założycielski określony w Statucie Fundacji zostały przekazane przez fundatora środki pieniężne.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Na wstępie należy zaznaczyć, że pytanie przedstawione przez Państwa we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wyznacza zakres przedmiotowy tego wniosku. W związku z powyższym, wydana interpretacja dotyczy tylko sprawy będącej przedmiotem wniosku (Państwa zapytania). Zatem, inne kwestie wynikające z opisu sprawy i własnego stanowiska, nieobjęte pytaniem, nie zostały rozpatrzone w niniejszej interpretacji.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 ze zm., dalej: „updop” lub „ustawa CIT”):

Zwalnia się od podatku fundację rodzinną.

W myśl art. 6 ust. 7 updop:

Zwolnienie, o którym mowa w ust. 1 pkt 25, nie ma zastosowania do działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres określony w art. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej.

Jak wynika z art. 24r ust. 1 updop:

W zakresie w jakim fundacja rodzinna prowadzi działalność gospodarczą wykraczającą poza zakres określony w art. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej stawka podatku, o którym mowa w art. 19, wynosi 25% podstawy opodatkowania.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (Dz. U. z 2023 r. poz. 326, dalej: „ufr”):

Fundacja rodzinna może wykonywać działalność gospodarczą w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz.U. z 2023 r. poz. 221) tylko w zakresie szczegółowo określonym w pkt 1-8 tego przepisu.

Państwa wątpliwości dotyczą kwestii ustalenia, czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek.

W myśl art. 24s ust. 1 updop:

Fundacja rodzinna jest obowiązana złożyć do urzędu skarbowego deklarację, według ustalonego wzoru, o wysokości dochodu (przychodu) osiągniętego w roku podatkowym ‒ w terminie do końca trzeciego miesiąca roku następnego.

Należy wskazać, że w formularzu CIT-8FR wykazywane są dochody podlegające opodatkowaniu 15% lub 25%.

Formularz CIT-8FR, jest to  deklaracja o wysokości osiągniętego dochodu (przychodu) i należnego podatku od przychodów fundacji rodzinnej.

Z kolei, formularz CIT/F, tj. informacja o wysokości dochodu (przychodu) z działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres określony w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

Jak wskazano w wydanej dla Państwa interpretacji indywidualnej z 28 maja 2024 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.175.2024.1.ANK w zakresie pytania nr 1 i 2 zakładanie lokat terminowych w bankach nie stanowi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 3 Prawa przedsiębiorców, a osiągane przez fundację rodzinną przychody z tytułu odsetek od lokat terminowych są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 updop.

Również otrzymanie środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski, w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku, nie stanowi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 3 Prawa przedsiębiorców i jest neutralne podatkowo.

Jak wynika z art. 17 ufr:

Fundator wnosi do fundacji rodzinnej mienie na pokrycie funduszu założycielskiego o wartości określonej w statucie, nie niższej niż 100 000 zł.

Mieniem wniesionym przez fundatora na pokrycie funduszu założycielskiego mogą być środki pieniężne. A przepisy ustawy o fundacji rodzinnej przewidują także możliwość wniesienia mienia do fundacji w drodze darowizny lub tytułem spadku (na co wskazuje treści art. 28 ust. 2 pkt 1 ufr, zgodnie z którym:

Mienie wniesione do fundacji rodzinnej w drodze darowizny albo spadku przez fundatora (…).)

Zatem otrzymane przez Państwa środków pieniężne od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku, a także odsetki od lokat nie podlegają wykazaniu w zeznaniu rocznym CIT-8FR, sporządzanym za rok, w którym otrzymacie Państwo odsetki.

W świetle powyższego Państwa stanowisko należało uznać za prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Ponadto należy zaznaczyć, iż w zakresie pytań oznaczonych we wniosku  nr 1 i nr 2 wydano odrębne rozstrzygnięcie.

Odnosząc się do przywołanych przez Państwa interpretacji indywidualnych wskazać należy, że zostały one wydane w indywidualnych sprawach i nie mają zastosowania ani konsekwencji wiążących w odniesieniu do żadnego innego stanu faktycznego czy też zdarzenia przyszłego. Natomiast Organ, mimo że w ocenie indywidualnych spraw podatników posiłkuje się wydanymi rozstrzygnięciami, to nie ma możliwości zastosowania ich wprost, ponieważ nie stanowią materialnego prawa podatkowego.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

- Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00