Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 14 marca 2024 r., sygn. I SA/Kr 101/24

|Sygn. akt I SA/Kr 101/24 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 14 marca 2024 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Michał Niedźwiedź (spr.), Sędziowie: WSA Grzegorz Klimek, WSA Urszula Zięba, Protokolant: Sekretarz sądowy Maksymilian Krzanowski, , po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 marca 2024 r., sprawy ze skargi D. K. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 grudnia 2023 r. nr 0112-KDSL1-1.4011.320.2023.3.MK w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego skargę oddala.

Uzasadnienie

1.1. Wnioskiem z 2 sierpnia 2023 r. D.K. – nazywany dalej "Skarżącym", zwrócił się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

We wniosku Skarżący przedstawił następujący opis stanu faktycznego.

Skarżący jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych zgodnie z ustawą z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 2540 ze zm.; dalej jako "u.z.p.d.").

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca świadczy następujące usługi:

1) projektowanie stron internetowych/grafika komputerowa polegająca na projektowaniu graficznym interfejsów użytkownika, projektowaniu graficznym responsywnych stron www. Projektowanie graficzne jest jedną z faz procesu wdrażania produktu cyfrowego na rynek (m.in. po ustaleniu założeń biznesowych). Po zaprojektowaniu np. interfejsu użytkownika (czyli m.in. wyglądu aplikacji mobilnej banku lub jej wersji webowej - na komputer), na podstawie przesłanych przez kontrahenta wytycznych, materiały zostają przekazywane do działu F., który przekłada wszystko na formę kodu, w czym Wnioskodawca nie bierze już udziału. Jest to osobny zespół wewnątrz firmy, który zajmuje się tym procesem. Wnioskodawca współpracuje z tym zespołem, żeby wytłumaczyć, jak dane elementy interfejsu mają działać, ale nie podejmuje on działań w tych obszarach, które do niego nie należą. Finalny design, który ma zostać wdrożony, jest przekazywany w narzędziu o nazwie F.2, który służy do projektowania, dlatego forma "przekazania" materiałów, to tak naprawdę nadanie im dostępu do wglądu plików;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00