Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 6 października 2022 r., sygn. IV SA/Po 226/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Bąk-Marciniak Sędzia WSA Monika Świerczak Asesor sądowy WSA Sebastian Michalski (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 06 października 2022 r. sprawy ze skargi E. T. na decyzję Wojewody z dnia 24 lutego 2022 r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda, decyzją z dnia 24 lutego 2022 roku (znak: [...]), po rozpatrzeniu odwołania E. T., utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Starosty [...] z dnia [...] listopada 2021 roku (znak: [...]), wydane na wniosek P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. , w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej P. nr [...] na działce nr ewid. [...], obręb W., gmina W. .

W wyniku ponownego rozpoznania sprawy Wojewoda wyjaśnił, że inwestor przedłożył projekt budowlany sporządzony w oparciu o przepisy ustawy Prawo budowlane w brzmieniu sprzed zmiany, która weszła w życie 19 września 2020 roku.

Z dokumentacji projektowej wynika, że planowana inwestycja obejmuje budowę wolnostojącej wieży stalowej kratownicowej o całkowitej wysokości 61,95m, dróg kablowych oraz instalacji szaf technologicznych do obsługi anten zawieszonych na wieży. Inwestycja zostanie zlokalizowana we wschodniej części działki i nie koliduje z budową domu jednorodzinnego na tej samej działce.

Na wieży zamontowane zostaną:

- sześć anten sektorowych typu AS26_1 pracujących w paśmie 800MHz, skierowanych na azymut 40°, 160° oraz 280° zawieszone na wysokości 58,5m n.p.t. z maksymalnym kątem pochylenia 10°, ERIP pojedynczej anteny to 456W,

- trzy anteny sektorowe typu AS25_2 pracujące w paśmie 900/1800Mhz, skierowane na azymut 40°, 160° oraz 280° zawieszone na wysokości 58,5m n.p.t. z maksymalnym kątem pochylenia 10°, ERIP pojedynczej anteny to 1033W,

- anteny radioliniowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00