Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 20 lipca 2022 r., sygn. I SA/Kr 547/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia: WSA Jarosław Wiśniewski (spr.) Sędziowie: WSA Waldemar Michaldo WSA Piotr Głowacki po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 20 lipca 2022 r. sprawy ze skargi M. K. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 7 marca 2022 r. znak: [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej bez rozpatrzenia, uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające postanowienie z 23 grudnia 2021 r. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącego 597 zł. (pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu 30 września 2021 r. M. K., zwany dalej skarżącym złożył do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (w skrócie DKIS) wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Skarżący wyjaśnił, że na podstawie umowy zawartej w dniu 30 kwietnia 2021 r., ze spółką F. sp. z o.o. NIP [...] (dalej: "Spółka") świadczy usługi na rzecz Spółki polegające na wytwarzaniu, rozwijaniu i ulepszaniu oprogramowania, jak również testowaniu i wdrażaniu rezultatu swojej pracy. Od dnia zawarcia umowy ze Spółką skarżący, w sposób systematyczny, realizuje usługi na rzecz Spółki, a prace podejmowane przez niego nie mają charakteru incydentalnego. W ramach umowy skarżący działa jako architekt oprogramowania, w szczególności zajmuje się projektowaniem rozwiązań oraz weryfikacją poprawności zaimplementowanych programów. Opracowuje system wykrywania potencjalnych zagrożeń cybernetycznych w złożonych systemach komputerowych na statkach morskich - dla branży cyberbezpieczeństwa. W przyszłości rozważane jest zastosowanie tworzonego oprogramowania również w innych branżach. Tworzony produkt (oprogramowanie) jest wynikiem komercjalizacji badań naukowych przeprowadzonych na uniwersytecie w C. w W. Innowacyjność produktu polega na zbudowaniu systemu na bazie badań naukowych przeprowadzonych na uniwersytecie w C. w W. Aktualnie tworzone są nowe mechanizmy wykrywania zagrożeń, monitorowania komputerów pracujących na statkach oraz efektywnego przesyłania danych przez łącza satelitarne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00