Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 15 czerwca 2022 r., sygn. II SA/Kr 195/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Darmoń Sędziowie: Sędzia WSA Magda Froncisz (spr.) Sędzia WSA Piotr Fronc po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 15 czerwca 2022 r. sprawy ze skargi M. K. na uchwałę Nr LXXI/1990/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 3 listopada 2021 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Lindego" oddala skargę.

Uzasadnienie

M. K. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na Uchwałę Rady Miasta Krakowa nr LXXI/1990/21 z dnia 3 listopada 2021 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "LINDEGO", zaskarżając ją w całości.

Zaskarżonej uchwale zarzuciła naruszenie przepisów prawa administracyjnego materialnego oraz postępowania, a to:

(1) art. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (zwanej dalej "u.p.z.p."), poprzez:

a. nienależyte wyważenie interesu ogólnego i interesów indywidualnych, a także brak ustalenia faktycznego zagospodarowania terenów objętych procedurą planistyczną, poprzez brak merytorycznego rozpoznania przez organ planistyczny zgłoszonych uwag;

(2) trybu sporządzania miejscowego planu poprzez niewłaściwe wykonanie czynności z art. 20 ust. 1 u.p.z.p. polegające na:

a. braku podjęcia uchwał o sposobie rozpatrzenia zgłoszonych uwag do planu MPZP

Lindego przez właściwy ustawowo organ, tj. Radę Miasta Krakowa;

(3) art. 28 ust. 1 w zw. z art. 19 u.p.z.p. przez podjęcie zaskarżonej uchwały w brzmieniu, które nie odpowiada spełnieniu obowiązku ustawowemu rozpoznania każdej z uwag, w tym podjęcia merytorycznej uchwały w odniesieniu do każdej ze zgłoszonych uwag, tym samym zaniechaniu postępowania sporządzenia planu zgodnego z procedurą, a nadto uchwalenia projektu planu miejscowego bez ponowienia czynności, o których mowa w art. 17 ustawy w zakresie niezbędnym do dokonania zmian w projekcie planu miejscowego;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00