Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 27 maja 2022 r., sygn. VII SA/Wa 35/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Elżbieta Granatowska po rozpoznaniu w dniu 27 maja 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. Z. i J. Z. na uchwałę Rady Gminy [...] z dnia [...] października 2021 r., Nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. "[...]" postanawia: 1. odrzucić skargę, 2. zwrócić skarżącym J. Z. i J. Z. ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie solidarnie kwotę 300 (trzysta) złotych uiszczoną tytułem wpisu sądowego od skargi.

Uzasadnienie

J. Z. i J. Z., reprezentowani przez profesjonalnego pełnomocnika, wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na uchwałę Rady Gminy [...] z dnia [...] października 2021 r., Nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. "[...]".

W uzasadnieniu skargi pełnomocnik skarżących wskazał, że wnosi o uchylenie uchwały w całości jako naruszającej interes prawny jego mocodawców w szczególności poprzez naruszenie:

a) art. 22 Konstytucji RP w związku z art. 6 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej prowadzonej zgodnie z prawem,

b) art. 16 ustawy o odpadach, który stanowi, że gospodarkę odpadami należy prowadzić w sposób zapewniający ochronę życia i zdrowia ludzi oraz środowiska, w szczególności gospodarka odpadami nie może: 1) powodować zagrożenia dla wody, powietrza, gleby, roślin lub zwierząt: 2) powodować uciążliwości przez hałas lub zapach: 3) wywoływać niekorzystnych skutków dla terenów wiejskich lub miejsc o szczególnym znaczeniu, w tym kulturowym i przyrodniczym,

c) art. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.

W uzasadnieniu skargi pełnomocnik skarżących wskazał, że J. i J. Z. prowadzą przedsiębiorstwo o nazwie [...]. Przedsiębiorstwo to zajmuje się odbiorem odpadów funkcjonalnych, odpadów komunalnych, wywozem gruzu. Prowadzenie przedsiębiorstwa tego rodzaju jest możliwe, poza licznymi zezwoleniami między innymi w sytuacji ograniczenia immisji i emisji dla okolicznych mieszkańców i przestrzegania zasad ochrony środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00