Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.605.2022.2.AA
Ulga badawczo-rozowjowa.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 12 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 2 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 października 2022 r. (wpływ 17 października 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
Opis stanów faktycznych
Wnioskodawcy są osobami fizycznymi, wspólnikami spółki komandytowej, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy.
Prowadzi ona działalność gospodarczą od 21 marca 1994 r. jako spółka cywilna i dalej po przekształceniu od 11 czerwca 2013 r.
Wspólnicy spółki posiadają nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy o PIT.
Wnioskodawcy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zajmują się projektowaniem i konstruowaniem urządzeń elektronicznych oraz zajmują się produkcją urządzeń elektronicznych.
Świadczenie przez Wnioskodawców odbywa się na rzecz podmiotów gospodarczych (B2B).
Wnioskodawcy działają na podstawie zamówienia lub umowy pisemnej.
Działalność prowadzona jest przez Wnioskodawców w sposób ciągły i systematyczny, podkreślenia wymaga fakt, że działalność Wnioskodawców obejmuje nabywanie, łączenie, kształtowanie i wykorzystywanie dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności, w tym w zakresie narzędzi informatycznych lub oprogramowania, do planowania produkcji oraz projektowania i tworzenia zmienionych, ulepszonych lub nowych produktów, procesów lub usług, z wyłączeniem działalności obejmującej rutynowe i okresowe zmiany wprowadzane do nich, nawet jeżeli takie zmiany mają charakter ulepszeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right