Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 27 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST1-2.440.276.2023.3.IK
WIS TOWAR – kompozyt stomatologiczny.
Na podstawie art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1570, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”, po rozpatrzeniu wniosku (...) z dnia 21 lipca 2023 r. (data wpływu), uzupełnionego w dniu 15 września 2023 r. (data wpływu), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: towar – „(...)”
Opis towaru: syntetyczny nieorganiczno-organicznykompozyt (...) wytwarzany z (...), stosowany w stomatologiijako samodzielny preparat do regeneracji kości oraz jako współpracujący z innymi materiałami do odbudowy kości; wyrób medyczny klasy IIb, pakowany po (...) o wymiarze (...)
Rozstrzygnięcie: wyrób medyczny w rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Stawka podatku od towarów i usług: 8%
Podstawa prawna: art. 41 ust. 2 ustawy w zw. z art. 146ea pkt 2 ustawy oraz art. 146ef ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 145c ustawy
Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług
UZASADNIENIE
W dniu 21 lipca 2023 r. Wnioskodawca złożył wniosek, uzupełniony w dniu 15 września 2023 r. w zakresie sklasyfikowania towaru o nazwie „(...)”, według Nomenklatury Scalonej (CN) na potrzeby określenia stawki podatku od towarów i usług.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący szczegółowy opis towaru.
(...)
Kompozyt (...) to preparat do (...) odbudowy masy kości w leczeniu urazów i ubytków kostnych. Syntetyczny Nieorganiczno-Organiczny Kompozyt jest formowalnym biomateriałem wytwarzanym z (...). Jest on nowoczesnym materiałem implantacyjnym do zastosowań, w szczególności w chirurgii urazowej i ortopedii, opartym na (...). (...)
Wniosek o wydanie Wiążącej Informacji Stawkowej jest związany z produktem (...), który został wprowadzony na bazie pierwszego produktu tj. (...). Wnioskodawca tylko ubocznie, w celu pokazania szerszego kontekstu sytuacyjnego, przytacza opis związany z wprowadzeniem pierwszego produktu a następnie wprowadzenia nowych produktów. Końcowo Wnioskodawca przechodzi do opisu właściwego tj. związanego z opisem (...), którego dotyczy wniosek.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right