Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 29 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.140.2023.3.MK
WIS usługa – zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci.
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku z dnia 16 marca 2023 r. (data wpływu 21 marca 2023 r.), uzupełnionego pismem z dnia 7 czerwca 2023 r. (data wpływu 9 czerwca 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci
Opis usługi:
Wnioskodawczyni prowadzi zajęcia z akrobatyki powietrznej. Zajęcia odbywają się w wynajętej Sali (nie są to zajęcia w szkole dla określonej grupy uczniów). Sala jest przystosowana do prowadzenia zajęć i wyposażona jest w niezbędne sprzęty (nie jest to obiekt sportowy). Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera w poszczególnych grupach. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem koła cyrkowego, szarfy wertykalnej, a także innych rzadziej spotykanych rekwizytów (np. lina, trapez, sześcian akrobatyczny). Zajęcia akrobatyczne prowadzone są w czterech grupach, tj.: Grupa (…) (przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat do 6 lat), Grupa (…) (przeznaczone dla dzieci po 7 roku życia), Grupa (…) (przeznaczone dla dzieci, które opanowały już podstawy), Grupa (…) (przeznaczone dla dzieci, które od wielu lat zajmują się akrobatyką i opanowały na bardzo dobrym poziomie złożone elementy). Podczas zajęć uczestnicy poznają nazwy i techniki wykonywania poszczególnych elementów oraz tworzą proste choreografie. Program zajęć nie jest ograniczony poprzez ilość wejść. Uczestnik jeśli osiągnął pewien stopień umiejętności akrobatycznej może przenieść się na zajęcia o innej godzinie, na które uczestniczą osoby o wyższym stopniu zaawansowania. Zajęcia realizowane są w trakcie roku szkolnego. Opłata za zajęcia jest opłatą miesięczna i stałą, tj. niezależną od liczby dni w danym miesiącu. Aktualnie uczestnicy zajęć nie otrzymują certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w zajęciach i nabycia umiejętności. Ze względu na specyfikę akrobatyki powietrznej oraz wymogi bezpieczeństwa, na sali, każdorazowo, gdy jest ona udostępniana uczestnikom zajęć, znajduje się co najmniej jedna osoba, która posiada niezbędną wiedzę z zakresu tej dyscypliny sportu. Jej rolą jest nadzór nad przestrzeganiem regulaminu przez klientów, koordynowanie ruchem na sali tak, aby ćwiczący np. nie zderzyli się, wykonując poszczególne akrobacje. Instruktor dba również o stan techniczny sprzętu, zapewnienie odpowiednich warunków wentylacyjnych, oświetleniowych, itp. Zadaniem instruktora jest dodatkowo przygotowanie sprzętu (np. koła cyrkowego) pod kątem danych zajęć, czasem podkładu muzycznego. W trakcie zajęć instruktor pokazuje jak należy wykonywać odpowiednie układy i ćwiczenia. Ponadto, Instruktor ma za zadanie prowadzić zajęcia ruchowe w oparciu o układ choreograficzny z elementami ćwiczeń rozciągających. Instruktor motywuje uczestników zajęć do wysiłku, nawiązuje kontakty międzyludzkie, wskazuje na błędy, które popełniają uczestnicy i koryguje je. Instruktorzy zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenia/umowy o pracę. Zajęcia te mają walor edukacyjny, ponieważ podczas zajęć uczestnicy nabywają i rozwijają pewne umiejętności akrobatyczne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right