Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 20 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.22.2023.3.EZ
WIS USŁUGA – diagnoza integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat 15.
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia - brak daty sporządzenia wniosku (data wpływu 17 stycznia 2023 r.), uzupełnionego pismem z dnia – brak daty sporządzenia pisma (data wpływu 13 marca 2023 r. i 4 kwietnia 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – diagnoza integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat 15
Opis usługi:
Diagnoza integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat 15 jest złożona z trzech spotkań, które w swoim zakresie obejmują:
-wszechstronny wywiad dotyczący całego spektrum wydarzeń oraz zachowań dziecka i matki od okresu ciąży do dnia wykonywania diagnozy,
-badania i testy z zakresu integracji sensorycznej, obserwacja i ocena zachowań dziecka i jego postawy,
-opracowanie pisemne i omówienie diagnozy tj.: przedstawienie wyników badań, testów i obserwacji, wskazanie obszarów deficytów, wydanie wskazówek w zakresie ewentualnej terapii lub konsultacji z innymi specjalistami, wydanie i omówienie programu ćwiczeń do gabinetu integracji sensorycznej, poradni, domu, szkoły lub przedszkola oraz wskazówek dla nauczycieli w jaki sposób mają się zajmować dzieckiem w celu poprawy jego zdrowia i zachowania.
Przedmiotowa diagnoza obejmuje również w swoim zakresie opracowanie elementów diety i suplementacji żywienia na podstawie oceny rozwoju i zachowania dziecka oraz wywiadu z rodzicem polegające na wydaniu prostych wskazówek ustnie lub pisemnie dla rodziców. Opracowanie elementów diety i suplementacji jest wykonywane w różnym stopniu przy każdej diagnozie. Wnioskodawca zawsze pyta o takie zagadnienia rodzica i obserwuje dziecko podczas diagnozy, ale jeżeli nie ma takiej potrzeby to diagnoza nie zawiera pisemnych elementów diety i suplementacji żywienia, Wnioskodawca informuje jedynie podczas omówienia o swoich spostrzeżeniach. Natomiast jeżeli rodzic zgłasza poważniejsze problemy żywieniowe dziecka, to Wnioskodawca wykonuje odrębnie poradę wybiórczości pokarmowej jako dietetyk. Ewentualne opracowanie elementów diety i suplementacji żywienia nie jest odrębnie płatne, informacja tego rodzaju jest wkalkulowana w cenę diagnozy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right