Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 1 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.183.2022.5.IP
WIS Usługa – przegląd gwarancyjny roweru
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia – brak daty sporządzenia pisma (data wpływu 6 października 2022 r.), uzupełnionego pismami z dnia – brak daty sporządzenia pisma (data wpływu 30 listopada 2022 r.) oraz 9 stycznia 2023 r. (data wpływu 9 stycznia 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – przegląd gwarancyjny roweru
Opis usługi:
Przegląd gwarancyjny roweru. Usługa wykonywana jest na rzecz właścicieli roweru – osób fizycznych, osób prawnych, jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.
Szczegółowy opis wykonywanych czynności:
- regulacja układu napędowego roweru,
- dokręcenie śrub i nakrętek,
- sprawdzenie i regulacja luzów części łożyskowanych,
- sprawdzenie naciągu szprych,
- kontrola mechanizmu korbowego i elementów układu napędu,
- kontrola stanu mocowania kół,
- kontrola stanu ogumienia,
- sprawdzenie stanu hamulców i ich regulacja,
- sprawdzenie stopnia zużycia łańcucha,
- sprawdzenie stopnia zużycia klocków hamulcowych,
- sprawdzenie stopnia zużycia tarcz hamulcowych,
- sprawdzenie stopnia zużycia kół zębatych,
- sprawdzenie stopnia zużycia ogumienia.
Wykonanie usługi wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Posiadana wiedza jest weryfikowana przez producenta roweru, który wskazuje Wnioskodawcę jako Autoryzowany Punkt Serwisowy. Przegląd gwarancyjny roweru jest warunkiem obowiązywania gwarancji na zakupiony rower. Oczekiwaniem usługobiorców jest weryfikacja stanu technicznego roweru, dokonanie adnotacji o dokonanym przeglądzie, która ma znaczenie dla ważności gwarancji wydanej przez producenta roweru. Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie z tytułu dokonania przeglądu według ustalonej stawki we własnym cenniku wewnętrznym. Cena jest ekwiwalentem nakładu pracy oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnego do przeprowadzenia przeglądu. Przegląd dokonywany jest w oparciu o przedstawioną przez klienta kartę gwarancyjną, w której po zakończeniu Wnioskodawca dokonuje adnotacji o przeprowadzonym przeglądzie i dołącza paragon lub fakturę za wykonaną usługę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right