Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.594.2022.2.MKA

Przechowywanie otrzymywanych w formie papierowej faktur zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej i zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupowych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

dopuszczalności przechowywania otrzymywanych w formie papierowej faktur zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej,

zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupowych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 grudnia 2022 r. (wpływ 23 grudnia 2022 r.)

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („Spółka”, „Wnioskodawca”) jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego, a także w zakresie wsparcia informatycznego i kadrowego. Z tytułu świadczenia usług pośrednictwa ubezpieczeniowego Spółce przysługuje wynagrodzenie w postaci prowizji agencyjnej. Spółka uzyskuje także wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług wsparcia informatycznego i kadrowego. Działalność prowadzona przez Spółkę podlega w części zwolnieniu z VAT (pośrednictwo ubezpieczeniowe), w rezultacie Spółka stosuje współczynnik struktury sprzedaży do odliczenia podatku naliczonego VAT.

W związku z nabyciem towarów i usług Wnioskodawca otrzymuje od swoich dostawców faktury zakupowe, w których jest wskazany jako nabywca. Zakupy dokonywane przez Spółkę związane mogą być z działalnością zwolnioną z VAT, z działalnością opodatkowaną VAT oraz z tzw. działalnością mieszaną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00