Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.473.2022.1.KS
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków nabywanych w trakcie realizacji projektu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków nabywanych w trakcie realizacji projektu pn. „(…)”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 19 marca 2021 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r. poz. 685) prawo do obniżenia podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego przysługuje w zakresie w jakim zakupione towary i usługi wykorzystywane są do wykonywania czynności opodatkowanych.
A. (…) jest Uczelnią publiczną w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Jest również czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Przedmiotem działalności Uczelni jest kształcenie studentów i kadr naukowych, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, świadczenie usług naukowych i innych.
Koszty działalności Uczelni pokrywane są z dotacji budżetu państwa, przychodów własnych uzyskiwanych za świadczone usługi edukacyjne, przychodów własnych uzyskiwanych za usługi badawcze, przychodów własnych z tytułu najmu pomieszczeń itp.
W okresie od 1 września 2022 r. do 31 października 2023 r. w Uczelni realizowany jest projekt (…) finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (…), Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.3 Rozwój publicznej infrastruktury badawczej. Projekt skupia się na zwiększeniu zakresu już istniejących kompetencji oraz możliwości badawczych pracowni. W szczególności zakłada dalsze rozwijanie współpracy badawczej z partnerami przemysłowymi regionu (…). W celu podniesienia poziomu innowacyjności lokalnego przemysłu, planowane jest uzupełnienie bazy laboratoryjnej o urządzenia do przeprowadzania badań kompatybilności elektromagnetycznej (w szerszym zakresie niż możliwe jest to obecnie) urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także badań parametrów systemów i materiałów mikrofalowych, skierowanych na zastosowanie w działalności gospodarczej. Uczelnia jest jedynym beneficjentem w projekcie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right