Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.668.2022.2.KP

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych całego dochodu Wnioskodawcy uzyskanego ze sprzedaży towarów wytworzonych przez Wnioskodawcę z działalności wskazanej w decyzji o wsparciu do wysokości limitów pomocy publicznej. Koszty kwalifikowane.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:

-nieprawidłowe – w zakresie pytania nr 1 w części dotyczącej poniesionych wydatków na budowę części socjalnej oraz administracyjnej,

-prawidłowe – w pozostałym zakresie.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 16 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 16 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 października 2022 r. (wpływ 26 października 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzeń przyszłych

a)Rozliczenie inwestycji

Wnioskodawca jest rezydentem podatkowym Polski w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy PIT.

Wnioskodawca planuje uzyskać decyzję o wsparciu w rozumieniu art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. Obecnie statut Wnioskodawcy to mikro przedsiębiorca w rozumieniu rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i art. 108 Traktatu.

Decyzja o wsparciu będzie obejmować następujące PKWiU: 28.12.2 (Części sprzętu i wyposażenia do napędu hydraulicznego i pneumatycznego) oraz 28.15.24 (Koła zębate i przekładnie zębate; mechanizmy śrubowo-kulkowe lub śrubowo-wałeczkowe; skrzynie przekładniowe i pozostałe układy zmieniające prędkość).

Obecnie działalność Wnioskodawcy polega na regeneracji sprzęgieł dostarczonych przez klientów Wnioskodawcy. Wyroby w postaci zregenerowanych sprzęgieł kupionych na rynku nie były wcześniej wytwarzane w przedsiębiorstwie i będą wykorzystywane jako osobny produkt do sprzedaży w działalności przedsiębiorstwa Wnioskodawcy oraz w procesie naprawy (świadczenia usług).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00