Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.521.2022.1.MKU
- Czy opisana transakcja wniesienia aportem przedsiębiorstwa Y do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym? - Czy opisana transakcja wniesienia wkładu pieniężnego do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym? - Czy po otrzymaniu aportu w postaci przedsiębiorstwa Y, Wnioskodawca powinien dla celów CIT ustalić wartość poszczególnych składników przedsiębiorstwa Y z uwzględnieniem zasady kontynuacji wyceny tych składników przyjętej przez Przedsiębiorcę, tj. w przypadku składników zaliczonych do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych - w wysokości wartości początkowej, określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Przedsiębiorcy (jako podmiotu wnoszącego aport), a w przypadku pozostałych składników - w wysokości przyjętej dla celów podatkowych i wynikającej z ksiąg podatkowych Przedsiębiorcy (jako podmiotu wnoszącego aport) na dzień nabycia?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:
-Czy opisana transakcja wniesienia aportem przedsiębiorstwa Y do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
-Czy opisana transakcja wniesienia wkładu pieniężnego do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
-Czy po otrzymaniu aportu w postaci przedsiębiorstwa Y, Wnioskodawca powinien dla celów CIT ustalić wartość poszczególnych składników przedsiębiorstwa Y z uwzględnieniem zasady kontynuacji wyceny tych składników przyjętej przez Przedsiębiorcę, tj. w przypadku składników zaliczonych do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych - w wysokości wartości początkowej, określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Przedsiębiorcy (jako podmiotu wnoszącego aport), a w przypadku pozostałych składników - w wysokości przyjętej dla celów podatkowych i wynikającej z ksiąg podatkowych Przedsiębiorcy (jako podmiotu wnoszącego aport) na dzień nabycia?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right