Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.486.2022.2.MKA

Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przekazywanych w drodze aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 września 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych przekazywanych w drodze aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenia tej transakcji  z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 października 2022 r. (data wpływu 18 października 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego 

Wnioskodawca od 2008 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą „A.”. Głównym przedmiotem działalności firmy jest sprzedaż na terenie Polski, wdrażanie, a także prowadzenie serwisu technicznego oprogramowań X/Y opracowanych przez podmioty trzecie. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podatnikiem PIT. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

W ramach prowadzonej firmy w 2016 r. rozpoczęte zostały prace nad stworzeniem własnego licencjonowanego oprogramowania. Odrębny zespół opracował, a następnie rozwijał program B.

Oprogramowanie to ma zastrzeżoną nazwę oraz logo, majątkowe prawa autorskie do oprogramowania przysługują w całości Wnioskodawcy. Oprogramowanie B. jest sprzedawane jako jeden z produktów przez dział handlowy firmy A., ale wdrożenia oprogramowania, szkolenia z nim związane, a także pomoc techniczna są przeprowadzane wyłącznie przez zespół związany z B..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00