Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.758.2022.1.AK

Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że stanowisko Państwa Gminy w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 października 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Gminy z 5 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. …”.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT posiadającym numer NIP ... Gmina jest jednostką samorządu terytorialnego, posiadającą osobowość prawną, odpowiedzialną zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559, ze zm.), dalej zwana ustawą o samorządzie gminnym, za wszelkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów.

Gmina przystąpiła do realizacji Projektu pn. „..” w ramach poddziałania ".." w ramach działania ".." objętego Programem w zakresie/zakresach: Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych. Projekt współfinansowany jest ze środków UE w 53,62 %, a w 46,38 % ze środków własnych Gminy.

Operacja polega na promocji produktu lokalnego, jakim jest ścieżka rowerowa ..... (współfinansowana przy budowie przez ..... oraz Starostwo Powiatowe) oraz promocji obszaru Gminy z jednoczesnym prowadzeniem zajęć oraz warsztatów w zakresie propagowania zdrowego trybu życia i walorów lokalnych Gminy cennych przyrodniczo oraz edukacji społecznej związanej z bezpieczeństwem publicznym na ścieżce rowerowej i w trakcie jazdy rowerem, przy współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami oraz instytucjami kultury. Promocja ścieżki rowerowej jako produktu lokalnego będzie opierała się również na opracowaniu logo, które będzie pozytywnie identyfikowało się i wyróżniało się na tle innych inicjatyw tego rodzaju. Projekt zakłada ogłoszenie konkursu na logo ścieżki rowerowej skierowany do dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy, w celu zaangażowania w realizację podmiotów w postaci zasobów ludzkich oraz miejscowych stowarzyszeń, szkół oraz instytucji kultury. Przewiduje się zakup gadżetów promujących projekt w postaci: lampek rowerowych, plecaków, toreb typu „nerka” odblaskowych opasek, uchwytów na butelkę mających zwiększyć bezpieczeństwo publiczne uczestników korzystających ze ścieżki rowerowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00