Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.679.2022.1.AN

Czy przy uregulowaniu przez kontrahentów Spółki należności bądź zapłacie przez Spółkę zobowiązań, wynikających z faktur krajowych wystawionych w walucie obcej, w sytuacji, gdy płatność zarówno kwoty netto jak i podatku od towarów i usług dokonywana jest w walucie obcej, powstają różnice kursowe w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT od tej części płatności, która odpowiada wartości podatku VAT, które to różnice - jeśli dodatnie - stanowią dla Wnioskodawcy przychód na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 września 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy przy uregulowaniu przez kontrahentów Spółki należności bądź zapłacie przez Spółkę zobowiązań, wynikających z faktur krajowych wystawionych w walucie obcej, w sytuacji, gdy płatność zarówno kwoty netto jak i podatku od towarów i usług dokonywana jest w walucie obcej, powstają różnice kursowe w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT od tej części płatności, która odpowiada wartości podatku VAT, które to różnice - jeśli dodatnie - stanowią dla Wnioskodawcy przychód na gruncie ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest właścicielem budynku magazynowego znajdującego się w miejscowości (…). Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest wynajem powierzchni magazynowej. Najemcami Spółki są co do zasady podmioty z Polski.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności wystawia na rzecz najemców faktury za wynajem oraz faktury, które dotyczą opłat eksploatacyjnych związanych z utrzymaniem i zarządzeniem nieruchomością. Nadto, Spółka refakturuje na najemców koszty mediów. W ramach działalności Wnioskodawca nabywa usługi od kontrahentów krajowych jak i zagranicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00