Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.916.2022.1.MR

Uzyskiwane przez Panią przychody ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej – usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.1– może Pani opodatkować 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zaistniałego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 14 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Jest Pani osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej według PKD 71.20.B-Pozostałe badania i analizy techniczne. Jest Pani zarejestrowana jako podatnik VAT czynny oraz podatnik VAT UE. Podlega Pani na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej jako s.a. przygotowuje Pani "Raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego" zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r. dotyczącego produktów kosmetycznych (Dz. U. L 342 z 22.12.2009 r.) 1223/2009 oraz ustawę o produktach kosmetycznych z 4 października 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 2227). Kwalifikacje niezbędne do pracy jako s.a. określają powyższe akty prawne. Opracowany przez Panią Raport zawiera ocenę bezpieczeństwa produktu kosmetycznego, której dokonuje Pani w oparciu o zgodność z prawem, obliczenia toksykologiczne (korzystając z toksykologicznych baz danych) oraz laboratoryjne wyniki badań produktu dostarczone przez Klienta (producenta kosmetyków).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00