Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.563.2022.1.MBD
W zakresie ustalenia, czy: - w przypadku wierzytelności kredytowych obsługiwanych i windykowanych przez Bank, w celu rozpoznania przez Bank wartości wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz odpisów na straty kredytowe jako koszty uzyskania przychodów w związku ze spełnieniem przesłanek udokumentowania oraz uprawdopodobnienia nieściągalności wierzytelności, o których mowa odpowiednio w art. 16 ust. 2 oraz art. 16 ust. 2a ustawy o CIT, za moment spełnienia tych przesłanek należy uznać moment, w którym osoby prowadzące rozliczenia podatkowe Banku uzyskują informację o zaistnieniu tych przesłanek na potrzeby uwzględnienia tych wartości w jego rozliczeniach podatkowych, - w przypadku wierzytelności kredytowych obsługiwanych i windykowanych przez podmiot trzeci, w celu rozpoznania przez Bank wartości wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz odpisów na straty kredytowe jako koszty uzyskania przychodów w związku ze spełnieniem przesłanek udokumentowania oraz uprawdopodobnienia nieściągalności wierzytelności, o których mowa odpowiednio w art. 16 ust. 2 oraz art. 16 ust. 2a ustawy o CIT, za moment spełnienia tych przesłanek należy uznać moment, w którym osoby prowadzące rozliczenia podatkowe Banku uzyskują informację o zaistnieniu tych przesłanek na potrzeby uwzględnienia tych wartości w jego rozliczeniach podatkowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
- w przypadku wierzytelności kredytowych obsługiwanych i windykowanych przez Bank, w celu rozpoznania przez Bank wartości wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz odpisów na straty kredytowe jako koszty uzyskania przychodów w związku ze spełnieniem przesłanek udokumentowania oraz uprawdopodobnienia nieściągalności wierzytelności, o których mowa odpowiednio w art. 16 ust. 2 oraz art. 16 ust. 2a ustawy o CIT, za moment spełnienia tych przesłanek należy uznać moment, w którym osoby prowadzące rozliczenia podatkowe Banku uzyskują informację o zaistnieniu tych przesłanek na potrzeby uwzględnienia tych wartości w jego rozliczeniach podatkowych,
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right