Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.461.2022.3.KC
Zastosowanie ulgi abolicyjnej.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 lipca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 15 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zastosowania ulgi abolicyjnej. Uzupełnił go Pan 18 lipca 2022 r. oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 września 2022 r. (data wpływu).
Opis stanu faktycznego
Przez wzgląd na posiadanie miejsce zamieszkania w rozumieniu art. 3 ust. 1a i nast. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ośrodek interesów życiowych) na terytorium Polski, jest Pan polskim rezydentem podatkowym.
Wykonuje Pan pracę na statkach morskich eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z efektywnym zarządem w Wielkiej Brytanii - zgodnie z art. 14 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią.
Pana praca wykonywana jest na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym - gazowce, gdzie zajmuje Pan stanowisko trzeciego mechanika. Statek transportuje paliwo gazowe między portami różnych krajów na terenie różnych kontynentów. Porusza się po wodzie.
Uzyskuje Pan wynagrodzenie wyłącznie z tego źródła przychodów.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu stanu faktycznego
Pana wniosek dotyczy stanu faktycznego od 2020 r. do dnia złożenia wniosku (stan faktyczny).
Efektywny/faktyczny zarząd przedsiębiorstwa eksploatującego statki morskie znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii. Siedziba tego podmiotu znajduje się również na terenie Wielkiej Brytanii.
Pytania
1)Czy rozliczając w Polsce dochody z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z efektywnym zarządem w Wielkiej Brytanii może Pan skorzystać z ulgi abolicyjnej w pełnej wysokości, tj. bez uwzględnienia limitu, o którym mowa w art. 27g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right