Artykuł
Dokumentacja systemu zarządzania bhp na podstawie ISO 45001
Wdrożenie systemu bezpieczeństwa i higieny pracy ma w założeniu pozytywnie wpłynąć na ochronę zdrowia pracowników. Im wyższa ochrona zdrowia pracowników, tym wyższa korzyść po stronie pracodawcy. Zmniejsza się absencja pracowników, obniżają się koszty związane z wypadkami przy pracy, obniża się również składka na ubezpieczenie pracowników, a w efekcie końcowym wzrasta wydajność procesu pracy.
Cel wdrożenia systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy. Na zakres odpowiedzialności pracodawcy nie wpływają obowiązki pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz powierzenie wykonywania zadań służby bhp specjalistom spoza zakładu pracy.
Wdrożenie systemu zarządzania bhp ma na celu zapewnienie możliwie bezpiecznego miejsca pracy dla całej organizacji, bezpośrednio wpływając na zmniejszenie liczby urazów i wypadków przy pracy oraz ogólną poprawę zdrowia pracowników. System zarządzania bhp dzięki wprowadzeniu właściwych procedur, odpowiednich, uprzednio zaplanowanych działań pozwala na eliminowanie zagrożeń i minimalizowanie ryzyk w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right