Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.509.2022.2.IR

Zastosowanie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 20 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan pismem z 2 września 2022 r. (data wpływu 7 września 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca od 3 września 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X (dalej: „Wnioskodawca”). Zakres wykonywanej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej obejmuje w szczególności specjalistyczne projektowanie różnego rodzaju rozwiązań przeznaczonych do przemysłowego i/lub artystycznego zastosowania, w tym m.in. mebli, elementów wystaw artystycznych, wyposażenia kuchennego oraz ich produkcję z wykorzystaniem technologii druku 3D.

Istotnym elementem działalności Wnioskodawcy jest prowadzenie prac w zakresie druku w technologii 3D, który jest wykorzystywany do tworzenia prototypów projektowanych rozwiązań oraz ich produkcji. Prace te pozwalają na zwiększenie zasobów wiedzy oraz wykorzystanie ich do tworzenia nowych zastosowań w ramach prowadzonej działalności.

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca przystępuje (bezpośrednio lub poprzez agencje marketingowe, z którymi Wnioskodawca współpracuje) do przetargów na zaprojektowanie i dostarczenie prototypów (i niekiedy kompleksową realizację całego zamówienia) rozwiązań o innowacyjnych walorach wizualnych i/lub użytkowych.

Wnioskodawca do tworzenia prototypów oraz finalnych wersji rozwiązań wykorzystuje głównie drukarki oraz skaner 3D. Należą do nich stanowiące własność Wnioskodawcy urządzenia, na które składają się drukarki 3D oraz skanery.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00