Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.362.2022.2.IG
Zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych na rzecz funduszy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a i d ustawy o VAT i zwolnienia od podatku VAT usług świadczonych na rzecz funduszy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy :
‒zwolnienia od podatku VAT usług świadczonych na rzecz funduszy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a i d ustawy o VAT,
‒zwolnienia od podatku VAT usług świadczonych na rzecz funduszy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy o VAT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest bankiem mającym siedzibę na terytorium Polski, wykonującym czynności bankowe w rozumieniu ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 2439 ze zm.), czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Bank, jako depozytariusz, zawiera lub może zawierać:
- z funduszami inwestycyjnymi (w tym alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi / alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi) - umowy o wykonywanie funkcji depozytariusza funduszu inwestycyjnego, zgodnie z ustawą z 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2021 r. poz. 605 ze zm., dalej: „UFI”),
- z funduszami emerytalnymi - umowy o przechowywanie aktywów funduszu, zgodnie z ustawą z 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 105 ze zm., dalej: „UOFE”).
Jako depozytariusz dla funduszy inwestycyjnych (w tym alternatywnych funduszy inwestycyjnych / alternatywnych spółek inwestycyjnych) i funduszy emerytalnych (dalej łącznie: „fundusze”), w ramach umowy o wykonywanie funkcji depozytariusza funduszu inwestycyjnego lub umowy o przechowywanie aktywów funduszu, Bank odpłatnie świadczy na rzecz funduszy / ich zarządzających (w tym na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych i zarządzających ASI) szereg usług.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right