Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.442.2022.2.MKA

Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu wydzierżawienia znaku towarowego oraz obowiązku składania deklaracji VAT i wystawiania faktur dokumentujących czynność dzierżawy znaku towarowego w przypadku dokonania rejestracji lub po przekroczeniu limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z podatku VAT.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania Pana za podatnika podatku VAT z tytułu wydzierżawiania znaku towarowego oraz obowiązku składania deklaracji VAT i wystawiania faktur dokumentujących czynność dzierżawy znaku towarowego w przypadku dokonania przez Pana rejestracji na potrzeby tego podatku lub po przekroczeniu limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z podatku VAT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego 

Wnioskodawca (Podatnik), jest osobą fizyczną nieprowadzącą obecnie działalności gospodarczej, która posiada zarejestrowany znak towarowy.

W przeszłości Wnioskodawca prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, która została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a w dalszej kolejności w spółkę komandytową.

Prawo do znaku towarowego nie stanowiło majątku przedsiębiorstwa prowadzonego przez Wnioskodawcę, w wyniku czego nie stanowiło również majątku spółki z o.o. i spółki komandytowej powstałych w wyniku dokonanych przekształceń.

Znak towarowy został zarejestrowany wyłącznie na podatnika i zgodnie z art. 33 pkt 9 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi jego majątek osobisty pomimo istniejącej małżeńskiej wspólnoty majątkowej. Podatnik jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności zawrze umowę dzierżawy znaku towarowego ze spółką komandytową, w której jest komplementariuszem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00