Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.300.2022.3.WR

Prawo do odliczenia

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wpłynął 10 czerwca 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego:

[…] z siedzibą w […]przy […], lok. […], […], wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy […] pod numerem KRS: […], numer NIP: […], numer REGON: […][dalej: Kupujący lub Wnioskodawca] jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług [dalej: VAT], którego jedynym udziałowcem jest zarejestrowany i czynny podatnik VAT – […] z siedzibą w […] przy ulicy […], wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla […] pod numerem KRS: […], numer NIP: […], numer REGON: […][dalej: Sprzedający].

Sprzedający i Kupujący zwani będą dalej łącznie jako Strony.

Jednym z rodzajów usług świadczonych przez Sprzedającego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej były usługi tzw. wirtualnego biura. Usługi wirtualnego biura polegały w szczególności na zapewnieniu siedziby, adresu prowadzenia działalności albo adresu korespondencyjnego oraz innych pokrewnych usług osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej oraz osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą (dalej: Wirtualne Biura).

Świadczenie usług Wirtualnego Biura odbywało się na podstawie umów najmu Wirtualnego Biura. Tym samym, Sprzedający zezwalał osobom, które zawarły ww. umowy najmu (zwanymi dalej Klientami), na posługiwanie się przez te osoby adresem nieruchomości, do której tytuł prawny posiadał Sprzedający, jako adresem siedziby, miejsca prowadzenia działalności gospodarczej albo/oraz adresem korespondencyjnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00