Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.385.2022.1.MG

Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania otrzymanej dotacji z WFOŚIGW i NFOŚiGW oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od Wykonawcy w związku z realizacją Zadania.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania otrzymanej dotacji z WFOŚIGW i NFOŚiGW oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od Wykonawcy w związku z realizacją Zadania.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina D (dalej: „Gmina” lub „Wnioskodawca”) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT.

Stosownie do art. 7 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559, dalej: „ustawa o samorządzie gminnym”), do zadań własnych Gminy należą m.in. sprawy ochrony środowiska oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

W ramach wykonywania ww. zadań własnych, w roku 2022 Gmina rozpoczęła realizację projektu pn. „(...) ” polegającego na demontażu, transporcie i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy (dalej odpowiednio: „Projekt” lub „Zadanie”). Zadanie jest/będzie realizowane na posesjach stanowiących własność mieszkańców Gminy (dalej: „Mieszkańcy”). W przedsięwzięciu biorą udział Mieszkańcy, którzy złożyli stosowne wnioski, a Gmina je pozytywnie rozpatrzyła. Gmina nie zawarła/nie będzie zawierała z Mieszkańcami pisemnych umów.

Na proces usuwania azbestu składa się demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy lub transport i unieszkodliwienie już zdemontowanych wyrobów zawierających azbest poprzez przekazanie na uprawnione składowisko odpadów niebezpiecznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00