Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.549.2022.2.RG
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. „…” wymienionych w pozycjach 1-2, 4-9.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że stanowisko Państwa Województwa w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 lipca 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Województwa z 18 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. „…” wymienionych w pozycjach 1-2, 4-9.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 września 2022 r. (data wpływu 20 września 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Województwo … jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Województwo … przystępuje do realizacji projektu pn. „…” w ramach Osi Priorytetowej … … - transformacja regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa … na lata 2014-2020.
Województwo …, jako lider projektu będzie go realizować w partnerstwie z następującymi podmiotami wyłonionymi zgodnie z art. 33 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 - 2020: Głównym Instytutem … z siedzibą w …, … Izbą ....z siedzibą w … oraz Związkiem Zawodowym … …. z siedzibą w ..
Projekt polega na wsparciu i usprawnieniu zarządzania procesem transformacji społeczno-gospodarczej regionu. Jego głównym celem jest gromadzenie i rozpowszechnianie wiedzy na temat procesów społeczno-gospodarczych zachodzących w regionie, skutecznych działań i narzędzi transformacyjnych, innowacyjnych technologii wspierających proces dywersyfikacji w stronę zielonej cyfrowej gospodarki, a także promowanie ramowych kierunków reorientacji zawodowej w obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji poprzez inicjowanie współpracy partnerów lokalnych z obszarów podlegających transformacji społeczno-gospodarczej oraz jednostek badawczo-rozwojowych z podmiotami gospodarczymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right