Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.651.2022.1.AR

Brak możliwości odzyskania poniesionego kosztu podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania pn. „….”.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku możliwości odzyskania poniesionego kosztu podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania pn. „….”.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Gmina jest podatnikiem podatku od towarów i usług, zarejestrowanym jako podatnik podatku VAT czynny i składa comiesięczne deklaracje VAT-7.

Gmina wykonuje zadania nałożone na nią odrębnymi przepisami prawa, do realizacji których została powołana, w tym w szczególności na podstawie ustawy o samorządzie gminnym.

Gmina na podstawie ustawy Prawo oświatowe art. 39 realizując zadania własne jest zobowiązana zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu dziecka do szkoły i w drodze powrotnej. Gmina dowozi uczniów własnym autobusem szkolnym, nieodpłatnie. Gmina wykorzystując autobus do przewozu uczniów wykonuje zadania własne gminy. W okresie użytkowania autobusu nie dokonywała odliczenia podatku naliczonego od kosztów utrzymania autobusu. Autobus, który dotychczas przewoził uczniów do szkół został wyeksploatowany i zaistniała potrzeba zakupu nowego. Obecnie Gmina znajduje się w trakcie procesu zakupu nowego autobusu elektrycznego wraz ze stacją ładowania, realizując projekt pn. „…”. Koszt przedmiotowego projektu wynosi ….zł. Inwestycja jest realizowana z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która wynosi 90% kosztów, oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 10% kosztów zakupu. Faktura dotycząca nabycia autobusu jest wystawiona na nabywcę Gminę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00