Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.386.2022.2.JK

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu robót geologicznych na wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu robót geologicznych na wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 13 września 2022 r. (wpływ 13 września r.).Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina X (dalej: „Gmina”, „Wnioskodawca”) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Gmina stara się o dofinansowanie zadania w ramach realizacji programu priorytetowego „(…)”, finansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem Programu jest Wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia. W ramach niniejszego programu realizowane są przedsięwzięcia w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia do wykorzystania pozyskanego ciepła/energii do ogrzewania. Otwór poszukiwawczo-rozpoznawczy (…) zostanie wykonany do głębokości (...) m. Otwór zostanie wykonany z zastosowaniem (...). (...). W projekcie założono odwiercenie pionowego otworu (…) do głębokości (...) m.

W projekcie założono odwiercenie otworu i jego zarurowanie rurami o średnicy (...)" do głębokości (...) m. Następnie nastąpi odwiercenie otworu do głębokości (...) m wraz z pobraniem rdzenia wiertniczego i wykonaniem badań hydrogeologicznych w utworach (...). Na podstawie uzyskanych wyników badań wybrany zostanie horyzont o najkorzystniejszych parametrach zbiornikowych przeznaczony do ujęcia. Przewiduje się, że krystaliczne utwory (...) zapewnią wystarczającą stabilność ścian otworu i nie będą powodować ich obsypywania. W takim przypadku zakłada się pozostawienie interwału (...) m niezarurowanego „bosego”. W przypadku, gdy stwierdzona zostanie potrzeba zarurowania interwału (...) m, na przykład, gdy zaobserwowane zostanie obsypywanie ścian otworu, decyzją nadzoru geologicznego otwór zostanie zafiltrowany poprzez zapuszczenie kolumny filtrowej (...). Konstrukcja otworu i zarurowanie zawarte są w zatwierdzonym projekcie. Końcowa głębokość otworu wynosi (...) m p.p.t. Po zakończeniu wiercenia i spełnieniu swej roli badawczej otwór (…) zostanie najprawdopodobniej zaadaptowany jako otwór eksploatacyjny wód termalnych. Celem bezpośrednim planowanego do wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego (…) jest rozpoznanie występowania i wykształcenia utworów wodonośnych, określenie parametrów hydrogeologicznych, perspektywicznych horyzontów wodonośnych oraz mineralizacji, wydajności i temperatury wód w utworach (...).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00