Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 13 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-2.440.149.2022.3.KS
WIS USŁUGA – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu Wnioskodawcy wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu.
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 14 czerwca 2022 r. (data wpływu 14 czerwca 2022 r.), uzupełnionego pismami z dnia 24 sierpnia 2022 r. (data wpływu 24 sierpnia 2022 r.) oraz z dnia 7 września 2022 r. (data wpływu 8 września 2022 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu Wnioskodawcy wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu
Opis usługi: Usługa polega na przygotowaniu przez Wnioskodawcę projektu tatuażu, który następnie wykonuje jego pracownik. Wnioskodawca osobiście, na podstawie informacji i zaleceń pozyskanych od klienta, przygotowuje projekt tatuażu. Projekt jest wizualizowany przy pomocy komputera lub wydruku i prezentowany klientowi, który w razie potrzeby może przekazać Wnioskodawcy dodatkowe uwagi i zalecenia, o które uzupełniany jest projekt. Po zaakceptowaniu przez klienta danego projektu tatuażu, projekt nakładany jest na skórę klienta czym zajmuje się pracownik. Pracownik samodzielnie nie tworzy żadnego projektu tatuażu. W odniesieniu do projektów tatuaży Wnioskodawca jest twórcą w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rzeczony tatuaż stanowi utwór w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W ramach zawartej przez Wnioskodawcę z klientem pisemnej umowy Wnioskodawca przenosi na klienta majątkowe prawa autorskie do wykonanego tatuażu. Wnioskodawca otrzymuje w zamian łącznie ustalone wynagrodzenie (honorarium) za przeniesienie majątkowych praw autorskich do tatuażu i naniesienie tatuażu na skórę przez pracownika.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right