Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 9 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-2.440.145.2022.2.PR
WIS USŁUGA – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu pracownika Wnioskodawcy, do którego prawa autorskie do projektu tatuażu Wnioskodawca nabywa od Portalu (pośredniczącej platformy internetowej przeznaczonej dla (...)) wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu.
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 14 czerwca 2022 r. (data wpływu 14 czerwca 2022 r.), uzupełnionego pismem z dnia 24 sierpnia 2022 r. (data wpływu 25 sierpnia 2022 r.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu pracownika Wnioskodawcy, do którego prawa autorskie do projektu tatuażu Wnioskodawca nabywa od Portalu (pośredniczącej platformy internetowej przeznaczonej dla (...)) wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu
Opis usługi: Wnioskodawca w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzi salon tatuażu i na zlecenie klienta, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wykonywane są wzory na skórze klienta (tatuaże). Wnioskodawca nie nanosi tatuażu na skórę klienta samodzielnie – zajmuje się tym Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Pracownik zajmuje się również projektowaniem wzorów tatuaży. Przy pomocy pośredniczących platform internetowych przeznaczonych dla (...) (np. (...)) – Portal, Pracownik dokonuje zbycia autorskich praw majątkowych do stworzonych wzorów (Projektów). Działalność ta wykonywana jest przez Pracownika Wnioskodawcy poza zawartą umową o pracę, w sposób całkowicie niezwiązany z Wnioskodawcą. Pracownik samodzielnie, w sposób od nikogo niezależny, przygotowuje Projekty wzorów tatuaży. Gotowe Projekty sprzedawane są przez Pracownika na rzecz Portalu; na Portal zbywane są majątkowe prawa autorskie do Projektów. Po nabyciu praw autorskich do Projektu Portal dokonuje zbycia ów praw do dowolnego podmiotu. Wnioskodawca nabywa od Portalu prawa autorskie do Projektu i będzie wykorzystywał je w związku z prowadzoną działalnością. Klient Wnioskodawcy wybiera wzór tatuażu, który chciałby sobie wykonać, spośród Projektów, które nabyte zostały przez Wnioskodawcę od Portalu, a które Portal uprzednio nabył od Pracownika. Klient określa planowane miejsce położenia i wielkość tatuażu. Następnie Pracownik nakłada na skórę klienta wybrany wzór. Tym samym Pracownik wykonuje tatuaż na podstawie Projektu, którego jest autorem, a do którego zbył wcześniej prawa. W ramach zawartej z klientem pisemnej umowy Wnioskodawca przenosi na klienta majątkowe prawa autorskie do Projektu tatuażu oraz świadczy (poprzez działania Pracownika) usługę naniesienia projektu na skórę. Wnioskodawca otrzymuje w zamian łącznie ustalone wynagrodzenie (honorarium) za obie te czynności. Czynności te stanowią jedną usługę, wskazaną na paragonie lub fakturze jako jedna pozycja.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right