Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 9 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-2.440.145.2022.2.PR

WIS USŁUGA – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu pracownika Wnioskodawcy, do którego prawa autorskie do projektu tatuażu Wnioskodawca nabywa od Portalu (pośredniczącej platformy internetowej przeznaczonej dla (...)) wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 14 czerwca 2022 r. (data wpływu 14 czerwca 2022 r.), uzupełnionego pismem z dnia 24 sierpnia 2022 r. (data wpływu 25 sierpnia 2022 r.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu pracownika Wnioskodawcy, do którego prawa autorskie do projektu tatuażu Wnioskodawca nabywa od Portalu (pośredniczącej platformy internetowej przeznaczonej dla (...)) wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich do wykonanego projektu tatuażu

Opis usługi: Wnioskodawca w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzi salon tatuażu i na zlecenie klienta, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wykonywane są wzory na skórze klienta (tatuaże). Wnioskodawca nie nanosi tatuażu na skórę klienta samodzielnie – zajmuje się tym Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Pracownik zajmuje się również projektowaniem wzorów tatuaży. Przy pomocy pośredniczących platform internetowych przeznaczonych dla (...) (np. (...)) – Portal, Pracownik dokonuje zbycia autorskich praw majątkowych do stworzonych wzorów (Projektów). Działalność ta wykonywana jest przez Pracownika Wnioskodawcy poza zawartą umową o pracę, w sposób całkowicie niezwiązany z Wnioskodawcą. Pracownik samodzielnie, w sposób od nikogo niezależny, przygotowuje Projekty wzorów tatuaży. Gotowe Projekty sprzedawane są przez Pracownika na rzecz Portalu; na Portal zbywane są majątkowe prawa autorskie do Projektów. Po nabyciu praw autorskich do Projektu Portal dokonuje zbycia ów praw do dowolnego podmiotu. Wnioskodawca nabywa od Portalu prawa autorskie do Projektu i będzie wykorzystywał je w związku z prowadzoną działalnością. Klient Wnioskodawcy wybiera wzór tatuażu, który chciałby sobie wykonać, spośród Projektów, które nabyte zostały przez Wnioskodawcę od Portalu, a które Portal uprzednio nabył od Pracownika. Klient określa planowane miejsce położenia i wielkość tatuażu. Następnie Pracownik nakłada na skórę klienta wybrany wzór. Tym samym Pracownik wykonuje tatuaż na podstawie Projektu, którego jest autorem, a do którego zbył wcześniej prawa. W ramach zawartej z klientem pisemnej umowy Wnioskodawca przenosi na klienta majątkowe prawa autorskie do Projektu tatuażu oraz świadczy (poprzez działania Pracownika) usługę naniesienia projektu na skórę. Wnioskodawca otrzymuje w zamian łącznie ustalone wynagrodzenie (honorarium) za obie te czynności. Czynności te stanowią jedną usługę, wskazaną na paragonie lub fakturze jako jedna pozycja.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00