Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.554.2022.3.AP
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 15 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 9 sierpnia 2022 r. (wpływ 9 sierpnia 2022 r.) oraz pismem, które wpłynęło 29 sierpnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od 14 kwietnia 2010 r. oraz ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426 ze zm.; dalej: „ustawa o PIT”)
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi na rzecz kontrahenta zagranicznego (spółki niemieckiej), na podstawie umowy agencyjnej.
Wnioskodawca w ramach współpracy z kontrahentem, w jego imieniu, na podstawie podpisanej umowy (…) zawiera kontrakty z klientem docelowym, na podstawie pełnomocnictwa zawartego w umowie. Wnioskodawca reprezentuje kontrahenta i zawiera w jego imieniu umowy handlowe w zakresie oferowanego portfolio surowców. Wnioskodawca za świadczone usługi otrzymuje prowizję.
Zakres działalności Wnioskodawcy jest globalny, klienci są zlokalizowani w wielu krajach i na różnych kontynentach. Wnioskodawca znajduje potencjalnego klienta na produkt kontrahenta, następnie przeprowadza proces akceptacji technologicznej poprzez konsultacje oraz przeprowadzenie testów produkcyjnych. Wnioskodawca przygotowuje dla klienta ofertę handlową. Jeżeli klient ją zaakceptuje, to wysyła zamówienie do kontrahenta Wnioskodawcy, który dostarcza towar oraz finansuje transakcję, a także bierze na siebie ryzyko reklamacji, czy ubezpieczeń. Wnioskodawca nie występują na żadnych dokumentach transakcyjnych pomiędzy kontrahentem, a ostatecznym klientem (odbiorcą towarów). Wnioskodawca nie jest stroną transakcji, Jego rola ogranicza się do zdobycia zamówień od nowych lub istniejących klientów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right